NaučmeSa.sk Články 6 tipov ako sa učiť rýchlejšie a lepšie

6 tipov ako sa učiť rýchlejšie a lepšie


ako-sa-ucit-rychlejsie-lepsie

Existuje mnoho spôsobov, ako sa učiť rýchlejšie a lepšie, ale existuje jeden faktor, ktorý má schopnosť dosiahnuť alebo zlomiť váš úspech: motivácia. V tomto blogovom príspevku si povieme o niektorých z najefektívnejších metód na zvýšenie úrovne motivácie a na urýchlenie procesu učenia!

Vytvorte si študijný plán a držte sa ho

Snažíte sa nájsť si čas na všetky svoje školské práce? Podľa tohto sprievodcu vytvorte študijný plán a držte sa ho. Najskôr budete potrebovať aplikáciu ako kalendár Google alebo Outlook, ktorá vám umožní nastavovať pripomenutia. Na pravej strane obrazovky by ste tiež mali mať zoznam dôležitých termínov. Teraz vyberte svoje učebné osnovy a rozdeľte ich na týždne alebo mesiace podľa toho, aké sú dlhé.

Od tejto chvíle sa snažte plánovať dopredu, pozerajte sa na nadchádzajúce úlohy a skúšky a rozdeľte ich na to, čo je potrebné urobiť kedy (t. J. Začnite študovať hneď teraz, aby ste sa neskôr vyhli kŕčom). Ak existujú úlohy, ktoré nevyžadujú veľa úsilia, ale v budúcnosti vám ušetria čas (napríklad robenie

Robte si prestávky, keď ich potrebujete, ale nestrácajte čas na sociálnych sieťach alebo v televízii

Je ťažké urobiť niečo, keď ste unavení. Možno zistíte, že trávite hodiny na sociálnych sieťach alebo sa venujete zóne pred televízorom na pár minút, kým si uvedomíte, že sú to už štyri hodiny. Ale ak sa o seba staráme a robíme prestávky po celý deň, potom sa môžeme cítiť svieži a pripravení zvládnuť ďalšie úlohy, ktoré sú na dosah ruky. V tomto blogovom príspevku budem hovoriť o tom, ako nám občasné prestávky môžu pomôcť dosiahnuť počas našej práce lepší výkon!

Udržujte svoj pracovný priestor čistý a usporiadaný, aby ste rýchlo našli to, čo hľadáte

Priemerný človek strávi takmer deň svojho života hľadaním vecí, ktoré nenájde. Tento čas je nielen frustrujúci, ale aj nákladný, pretože priemerný človek stráca viac ako 30 minút denne hľadaním nesprávne umiestnených vecí v hodnote menej ako 5 EUR. Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť tejto situácii, je udržiavanie čistého a usporiadaného pracovného priestoru, aby ste namiesto hodín alebo dní našli to, čo hľadáte, v priebehu niekoľkých sekúnd.

Nájdite dokonalú rovnováhu medzi usilovným štúdiom a starostlivosťou o seba tým, že budete mať dostatok spánku, zdravé jedlo, cvičenie, trávenie času s priateľmi / rodinou atď. A zábavu!

Určite ste už počuli príslovie: „Celá práca a žiadna hra nerobí z Jacka nudného chlapca.“ Neviem ako vy, ale toto je vždy ten, ktorý sa na mňa nalepil. Je tak ľahké chytiť sa za štúdium a zabudnúť na starostlivosť o seba. Preto je dôležité nájsť dokonalú rovnováhu medzi tvrdým štúdiom a starostlivosťou o seba.


Môže to mať veľa podôb, ako napríklad dostatok spánku, zdravé jedlo alebo fyzická aktivita (chôdza vonku alebo len strečing). Kľúčom je nezanedbávať ani jeden aspekt, pretože ak svojmu mozgu nedáte čas na relaxáciu, bude pre vás ťažšie sústrediť sa na niečo iné, ako je školská práca.

Dajte si na skúšku viac ako jednu šancu – ak sa vám prvý pokus nepodaril, urobte na to ďalší pokus! Budete prekvapení, o koľko sebavedomejší a pripravenejší ste po druhom objazde 🙂

Toto je najlepší blogový príspevok, ktorý budete čítať celý deň. Sľub. “Ak si študent, potom je tento článok určený pre teba. Koľkokrát sme sa všetci namačkali na skúšku a neuspeli? Je odrádzajúce venovať si hodiny práce, len aby to bolo premrhané jedným skóre testu. Ale nerob ‘ Ešte sa nevzdávaj nádeje! Dnes ti chcem ukázať, ako to, že keď máš na skúške viac ako jednu šancu, môže pomôcť zvýšiť tvoje šance na úspech v tejto záverečnej skúške alebo kvíze.

Prvým krokom je stanovenie študijného plánu, ktorý bude zodpovedať vášmu životnému štýlu a poskytne vám dostatok času pred dátumom ukončenia kurzu / skúšky (minimálne dva týždne). Ďalej si počas hodiny nezabudnite robiť poznámky.

Verte v seba – aj keď niekto hovorí inak; možno nebudú vedieť, čo je pre VÁS najlepšie!

Je pravda, že veľa ľudí ti neuverí. Mohli by povedať napríklad: „nie si dosť dobrý“ alebo „nikdy to nezvládneš“. Nenechajte sa však týmito slovami zastaviť! To, že si myslí, že niekto je talentovanejší ako vy, a nikdy vás nechce vidieť uspieť, ešte neznamená, že táto osoba pozná skutočný príbeh.

Ste schopní všetkého, ak na to dáte svoju myseľ! Takže nech hovorí ktokoľvek čokoľvek – aj keď mi hovorí, že nemôžem niečo urobiť – vždy si spomeniem na môj obľúbený citát: „Verte si.“

Záver

Dúfame, že tieto tipy vám pomôžu dozvedieť sa viac za kratší čas. Čo si myslíš o najlepšom spôsobe štúdia? Dajte nám vedieť tým, že zanecháte komentár nižšie!