Často kladené otázky

Za svoj kurz nechcem zaplatiť, radšej by som neskôr navštívil kurz iného lektora. Je to možné?

Vďaka systému kreditov to nie je problém. Pokiaľ uskutočníš kurz, pripočítame na tvoj účet na Naucmesa.sk adekvátne množstvo kreditov (1€ = 1 kredit), a potom sa môžeš rozhodnúť pre využitie týchto na inom kurze alebo pre ich vyplatenie na tvoj účet.

Chcem usporiadať vlastný kurz, čo pre to musím urobiť?

Stať sa lektorom je jednoduché a bude ti na to stačiť pár kliknutí. Mrkni sa do sekcie Staň sa lektorom, vyplň formulár a pošli nám pár fotografií. Obsah tvojho kurzu si prejdeme a čoskoro sa objavé na Naucmesa.sk.

Môžem sa na kurz prihlásiť cez mobil?

No jasné! Naučmesa.sk je optimalizované i pre vašich telefónnych miláčikov. Nie je teda problém zaregistrovať sa na kurz z mobilu alebo tabletu. Akonáhle vyplníš požadované údaje, pošleme na tvoj e-mail faktúru k úhrade.

Mám vymyslený kurz, ale neviem, kde by som ho uskutočnil.

Vieme, že nie každý kurz sa dá uskutočniť doma. Pokiaľ nemáš k dispozícii vhodné priestory, radi ti pomôžeme. Jednáme s viacerými partnermi, ktorí nám pre kurzy poskytujú lepšie podmienky.

Čo ak zaplatím kurz, ale nebude naplnený minimálny počet účastníkov na jeho konanie sa?

Takáto situácia má niekoľko riešení:

  • Lektor vypíše nový termín a ten ti bude vyhovovať. V takom prípade sa tvoja prihláška automaticky presunie na nový termín.
  • Lektor nový termín nevypíše, alebo ti nebude vyhovovať. Potom ti ponúkneme účasť na inom kurze a pošleme ti rozdiel v cene kurzu späť. Alebo v prípade drahšieho kurzu nám doplatíš iba chýbajúcu čiastku. 
  • Vrátime ti zaplatené kurzovné v plnej výške.

Čo mi prinesie zverejnenie kurzu na Naučmesa.sk a aké sú výhody?

  1. Zviditeľnenie: Naučmesa.sk omrkne každý deň takmer päťstovka návštevníkov. Na Facebooku, kde aktívne propagujeme vybrané kurzy, nám fandí takmer 300 ľudí. Pravidelne upozorňujeme našu komunitu na zaujímavé kurzy cez newsletter. Niektorí z lektorov z českého Naučmese sa so svojimi kurzami objavili v televíznych reportážach, o projekte sa hovorí v médiách. Často sa stáva, že pri hľadaní vlastného mena lektor narazí na svoj profil na Naučmesa.sk na jednej z prvých pozícií - pomáhame tak s budovaním osobnej značky a povedomí o lektorovi.
  2. Priestory: Radi poradíme, kde kurz uskutočniť za rozumné peniaze alebo vďaka našim partnerom aj celkom zadarmo. Doplňujeme zoznam miest, na ktoré dostávame tipy od lektorov i účastníkov.
  3. Administratíva: Snažíme sa, aby sa naši lektori mohli maximálne sústrediť na samotný kurz a komunikáciu s účastníkmi. Nemusia sa starať o prijímanie platieb a ich kontrolu, pomôžeme s hľadaním vhodnej ilustračnej fotky pre kurz alebo spoločne doladíme text kurzu. Stačí napísať.
  4. Spätná väzba: Po kurzoch zbierame od účastníkov ich dojmy na obsah kurzu, lektora a tiež sa ich pýtame, čo by mal vylepšiť nabudúce. Toto všetko sú cenné dáta pre vylepšovanie kurzu.
  5. Niečo navyše: Lektori môžu kredity zarobené vedením kurzov použiť na účasť na iných. Podporujeme tak výmenu znalostí a schopností - peniaze tak nie sú potrebné. Niektorí lektori ponúkajú kurzy iným lektorom za symbolickú cenu alebo režijné náklady: komunita okolo Naučmesa.sk je jednoducho skvelá. 

Rád by som usporiadal kurz on-line, môžem ho taktiež umiestniť na Naucmesa.sk?

V súčasnosti nie je možné uskutočňovať internetové kurzy na Naucmesa.sk. Budovanie komunity a stretávanie sa účastníkov s lektormi je pre nás veľmi dôležité. Až budeme spokojní s ponukou klasických kurzov, pravdepodobne umožníme i kurzy cez internet.

 

Odoberaj náš newsletter

Posielame tipy na nové kurzy, zaujímavé a prínosné články a informujeme o dianí a vývoji projektu Naučmesa.