Mery Lomnická

Mery Lomnická

Na Naučmesa od 07.04.2017, viedol/viedla kurzy pre 1 účastníka.

Ahoj, volám sa Mery a som:

lektorka, manažérka, motivátorka, obchodníčka, byrokratka, spisovateľka, cestovateľka, bloggerka a  psíčkarka.

Kurzy robím hlavne preto, že ma baví zdieľať informácie, ktoré viem, dávajú mi zmysel a môžu pomôcť aj ďalším ľuďom okolo mňa. Som zvedavec, rada spoznávam podstatu vecí a chuť pýtať sa podnecujem aj vo svojom okolí.

Zameriavam sa hlavne na workshopy typu "Zdravý postoj k práci.", čo v sebe zahŕňa zdravé držanie tela, nastavenie pracovného priestoru a umenie VYPNÚŤ

Som súčasťou projektu Ventro - Centrum pohybu v Banskej Bystrici, kde rozvíjame aktivity v oblasti práce s telom. Snažíme sa meniť pohľad klientov na pohyb a smerujeme ich k zmenám pohybových návykov. 

Sama pochádzam z intenzívneho kancelárskeho prostredia (5 rokov som pracovala ako konzultantka pre projekty EÚ), čo na mojom tele zanechávalo nielen fyzické, ale aj psychické stopy. Prešla som si stavmi vyhorenia, enormne vysokej hladiny stresu, 12hodinového vysedávania za počítačom 7 dní v týždni, jazdila som na dlhé pracovné cesty. A aby to nestačilo, svoje už dosť vyčerpané a stiahnuté telo som vystavovala náročným športovým aktivitám, pričom som si myslela, ako skvele mu kompenzujem sedavé zamestnanie.

Popri tom pracovnom zapálení som sa začala venovať vedomému pohybu, hľadala som cesty, ako z toho večného kruhu von. Cez spoznávanie princípov fungovania tela, ergonómiu, meditácie, som sa dostala až do bodu, kedy sa mi začal zmenil vzťah k sebe samej. Naučila som sa rešpektovať hranice svojho tela a ono mi to začalo vracať.

Ako povedal môj skvelý partner a kolega Matúš Svinčák:

"Musíš spomaliť a pochopiť, aby si mohla zrýchliť."

Dnes už napríklad viem, aký je rozdiel medzi makať ako fretka a pracovať efektívne. Že mám nejaký biorytmus a ten neobabrem. Že pekná postava nie je o tom, koľko nezjem. Že ak nemám rada beh, stačí mi aj chôdza. A že čo telu dám, to mi vráti aj s úrokmi.

Takže smelo na moje kurzy, pretože sú overené životom! :-)

---

Notes:

Workshops are available in English as well.

Die Kurse kann ich auch auf Deutsch vorbereiten.

Odoberaj náš newsletter

Posielame tipy na nové kurzy, zaujímavé a prínosné články a informujeme o dianí a vývoji projektu Naučmesa.