Príprava kurzu

Ikona - Ilustrační obrázek

Ilustračný obrázok

Na titulnej stránke v konkrétnej kategórii, aj pri filtrovaní podľa mesta – všade je ilustračný obrázok najvýraznejším prvkom a základným spôsobom ako zaujať. Nepodceň jeho výber! Ak nemáš k dispozícii vhodný obrázok, s hľadaním aj úpravami ti radi pomôžeme. Šírka obrázku by mala byť aspoň 600 pixelov.

 
Ikona - Ilustrační obrázek

Názov kurzu

Ak človeka pritiahne obrázok, nasleduje obvykle prečítanie názvu kurzu. Pozornosť čitateľa možno stratiť veľmi ľahko, správne zvolený názov je teda dôležitým krokom k nášmu spoločnému cieľu – získaniu nového účastníka kurzu. Názov by mal byť dlhý okolo 60 znakov: príliš krátky by nemusel byť dostatočne popisný, príliš dlhý by mohol nudiť. Skús byť kreatívny, nepíš sucho, zaujmi!

 
Ikona - Ilustrační obrázek

Krátky popis

Týchto 250 znakov si prečítajú tí, ktorých zaujal obrázok, aj názov tvojho kurzu a majú chuť sa o ňom dozvedieť o niečo viac. Ak krátky popis kurzu nevyplníš, bude automaticky vybraných prvných 250 znakov z dlhého popisu. A to by bola škoda. Dlhý popis má totiž kvôli svojmu rozsahu celkom iný účel a úryvok z neho nebude v jednom odseku motivovat k účasti tak ako by to dokázal krátky popis.

 
Ikona - Ilustrační obrázek

Dlhý popis

V dlhom popise sa môžeš rozpísať. Ako človeka kurz obohatí? Aký bude priebeh? Aké sú tvoje skúsenosti s danou tématikou? Pre koho je určený a prečo by mal prísť? Čo zobrať so sebou a čo je v cene kurzu? Popremýšľaj, na čo ďalšie by sa mohli ľudia pýtať a odpovedz im v texte. Buď konkrétny, buď svojský – vďaka štýlu písania môžeš dať najavo aký si, či si budeš s čitateľom rozumieť. Text by mal postupne naberať na intenzite, a po prečítaní by mal mať človek chuť kliknúť na tlačidlo „Prihlásiť sa“.

 
Ikona - Ilustrační obrázek

Cena

Niekoľko kurzov na Naučmese.cz bolo zadarmo, iné stáli cez 100 €. Priemerná cena kurzu v ČR je v prepočte 16 €. Určiť vhodnú cenu nie je jednoduché. Premietnuť by sa do nej mal prenájom priestorov, dĺžka a náročnosť kurzu, materiál aj úroveň porozumenia témy.

Pavel Ovesný najprv svoj kurz usporiadal zadarmo a pri ďalších opakovaniach zvýšil cenu: aj to je možnosť. Cenu možno upravovať podľa potreby, znižovať pri nezáujme, zvyšovať pri veľkej spokojnosti.

 
Ikona - Ilustrační obrázek

Fotografia kurzu a video pozvánka

Obrázok vraj nahradí aj tisíc slov, takže ak máš zaujímavé fotky, ktorými by sa dal popis kurzu vyšperkovať, nezabudni ich vo formulári pridať! Môže ich byť pár alebo pokojne aj dvadsať - záleží na tebe. Fotografia detail kurzu oživí a zvýši vierohodnosť.

Dlhý popis môže dopĺňať (alebo čiastočne nahrádzať) aj video pozvánka.

 
Ikona - Ilustrační obrázek

Aj tvoj profil je dôležitý!

Neboj sa experimentovať, buď kreatívny. Odsek postačí, ale čo keby si sa rozpísal, povedal ľuďom o sebe viac? Povyprávaj im o svojej ceste k tomu, čo ich chceš naučiť. Určite nájdeš aj pár fotiek, ktoré tvojmu profilu dodajú šťavu. Inšpiruj sa napríklad u Janky Šimáčkovej. Toto všetko zvýši šancu na prihlásenie účastníka na kurz.

 

2. Kurz je pripravený, čo ďalej?

Pred kurzom

Komunikácia s účastníkmi

Dáme ti vedieť, keď niekto bude mať otázku ohľadom kurzu, prihlási sa naň alebo zaplatí.

Po prihlásení je však hlavná komunikácia s účastníkmi na tebe. Môžeš ich napríklad privítať, krátko načrtnúť, čo ich čaká a ako sa môžu na kurz pripraviť. Pekne to robí Tomáš Krejčiřík pri svojom fotokurze (text vľavo).

Ikona - Ilustrační obrázek

Dobrý deň,
som veľmi rád, že Vás zaujal môj kurz o fotografovaní, do ktorého ste se prihlásili prostredníctvom portálu Naučmesa.sk.

Volám sa Tomáš a budem Vaším sprievodcom po svete fotografie, aspoň na plánované dve hodiny :o) Aby pre Vás mal kurz čo nejväčší prínos, budem rád, keď mi napíšete, čo Vás ku kurzu priviedlo - čo Vás na fotografovaní zaujíma, akým témam sa venujete, v čom se možno chcete zdokonaliť a pod. - aby som vedel, na čo napr. klásť dôraz. Kurz samotný má určitú osnovu, ktorá bola naznačená v popise kurzu, ale rád ho prispôsobím potrebám jednotlivých účastníkov.

Môžete mi aj napísať, čím fotíte, aby som mal predstavu o Vašich technických možnostiach. Ak by Vás napadli aj nejaké ďalšie otázky, tak sa na mňa tiež neváhajte obrátiť. Bude sa tešiť na Vašu odpoveď a prajem Vám pekný deň!

S pozdravom,
Tomáš Krejčiřík

 
 

3. A je to tu, ide sa na kurz!

Na kurze

Ikona - Ilustrační obrázek

Fotky a videá

Ak ti to podmienky umožnia, skús na kurze urobiť nejaký obrazový materiál a pošli nám ho. Bude sa hodiť k propagácii ďalšieho termínu tvojho kurzu. Pekným príkladom je video z kurzu Barefoot running.

Nálepky s menami

Skús zohnať klasické kancelárske nálepky a prines ich na kurz. Účastníci si na ne napíšu svoje meno a prilepia na tričko. Ver, že kurz bude hneď osobnejší!

 

4. Kurz bol skvelý, čo teraz?

Po kurze

Ikona - Ilustrační obrázek

Spätná väzba

Po kurze pošleme účastníkom formulár pre spätnú väzbu. Ak ho niekto z nich vyplní, informujeme ťa o tom, čo napísal a do pár dní sa jeho komentár objaví na tvojom profile lektora a v detailoch kurzu. Na základe toho môžeš upraviť osnovu a koncept kurzu a vylepšiť tak zážitok budúcích účastníkov.

 
Ikona - Ilustrační obrázek

Vyúčtovanie

Po siedmych dňoch od konania kurzu je čas sa finančne vyrovnať. Ak môžeš, vystav nám faktúru. V opačnom prípade ti ich pošleme ako príjem z príležitostnej činnosti (ak suma takýchto tvojich príjmov prekročí 500 Eur ročne, nezabudni si ich zdaniť a odviezť z nich odvody). Peniaze nevyplácame automaticky: lektori ich totiž často investujú do účasti na iných kurzoch, preto nám prosím vždy daj vedieť, že sa chceš vyrovnať.

 
Ikona - Ilustrační obrázek

Nový termín kurzu

Ak si si kurz užil z pohľadu lektora, budeme brutálne radi, ak ho zopakuješ! Stačí, keď nám napíšeš nový termín a prípadné zmeny v detailoch kurzu (ak si si ich neupravil sám v Administrácii).

Odoberaj náš newsletter

Posielame tipy na nové kurzy, zaujímavé a prínosné články a informujeme o dianí a vývoji projektu Naučmesa.